Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výstava: Vladimír Přáda „obrazy“

6. 9. 2021 - 27. 9. 2021

Výstava: Vladimír Přáda „obrazy“  

6. 9. – 27. 9.

Vernisáž 6. 9. od 17:00 hod.

Srdečně vás zveme na výstavu malíře Vladimíra Přády, který celý život prožil v rodných Dolních Chabrech. Svoji velkou lásku k tomuto místu přenášel do svých obrazů a uměl zachytil proměnu obce a okolí.

Měl smysl pro barvu a detail, maloval portréty, květiny, stromy, moře…

Do svého vysokého věku se učil italsky. Miloval Sardinii, kterou procestoval, a svá dobrodružství ztvárnil v obrazech, které na výstavě uvidíte.

 

Součástí vernisáže bude i ochutnávka vína Chabernet. Tato originální značka pochází z vinic a hroznů Vladimíra Přády a jeho věrného kamaráda Pepy Mitošinky, se kterým víno každoročně vylepšovali.

Kvůli covidové situaci jsme výstavu, kterou jsme chtěli uskutečnit již v lednu k jeho 85. narozeninám, museli odložit. Bohužel se jí táta nedožil. Vzpomínky na něj a jeho tvorba však žijí věčně. Přijďte se v září podívat do Chaberského dvora.

Za rodinu a přátele
Dana červenková

Podrobnosti

Zahájení:
6. 9. 2021
Ukončení:
27. 9. 2021
Rubrika Akce:

Během akcí se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny a Kulturního centra. V případě nepřístupnosti těchto internetových stránek zejména pro osoby se zdravotním postižením se pro podrobnější informace obraťte telefonicky na KC CHD tel.: 283 852 858, nebo si informace vyžádejte osobně na adrese Hrušovanské náměstí 253/5, 184 00 Praha-Dolní Chabry