Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výstava: Spojeni Foglarem

1. 9. 2021 - 30. 10. 2021

Výstava: Spojeni Foglarem  

1. 9. – prodlouženo do 30.10

Ve spolupráci se Sdružením přátel Jaroslava Foglara, z. s., zveme k návštěvě panelové výstavy SPOJENI FOGLAREM, která představuje plejádu známých i méně známých ilustrátorů Foglarových knih. Celkem 17 panelů obsahuje medailonky výtvarníků, kteří se podíleli na ilustrování románového díla Jaroslava Foglara a spojili tak navždy své jméno se jménem slavného spisovatele. Vedle dobře známých umělců jako Zdeněk Burian, Marko Čermák, Kája Saudek, Jan Fischer, Bohumil Konečný či Gustav Krum jsou součástí výstavy reprodukce děl Břetislava Charwota, Miloslava Dismana či Vlastimila Tomana, ale také Adolfa Borna či Vladimíra Jiránka. 

Sám Foglar považoval výběr ilustrátorů pro svá knižní vydání za důležitý moment. Měl jasnou představu o tom, jak nezanedbatelně působit na mládež také pomocí ilustrace a neváhal se značnou vehemencí prosazovat své představy i u těch nejzkušenějších ilustrátorů. Knihovna tak pokračuje v letošních akcích s foglarovskou tématikou.

Podrobnosti

Zahájení:
1. 9. 2021
Ukončení:
30. 10. 2021
Rubrika Akce:

Během akcí se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny a Kulturního centra. V případě nepřístupnosti těchto internetových stránek zejména pro osoby se zdravotním postižením se pro podrobnější informace obraťte telefonicky na KC CHD tel.: 283 852 858, nebo si informace vyžádejte osobně na adrese Hrušovanské náměstí 253/5, 184 00 Praha-Dolní Chabry