Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PŘEDNÁŠKA: SUPER HEAVY A STARSHIP PRO KOLONIZACI NEJEN MARSU

1. 10. 2020, 18:00

PŘEDNÁŠKA:
SUPER HEAVY A STARSHIP PRO KOLONIZACI NEJEN MARSU

1.10. ČT 18:00 HOD.

Firma SpaceX dlouhodobě usiluje o kolonizaci Marsu. Po několika letech postupných úprav vykrystalizoval návrh podoby nosné rakety Super Heavy a kosmické lodi Starship, které mají tento cíl uskutečnit. Cesta to sice bude ještě dlouhá a těžká, ale první testovací prototypy se už staví a v nejbližších letech se máme rozhodně na co těšit. Přednáška provede posluchače postupným vývojem, aktuálním stavem a plány do budoucna. Řeč bude i o dalších možnostech využití tohoto plně znovupoužitelného systému. 

Dušan Majer je český odborník na kosmonautiku. Je šéfredaktorem úspěšného českého blogu o kosmonautice a autorem pořadů Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru, které vycházely na internetové televizi Stream.cz. Za svoji činnost obdržel několikrát cenu Akademie věd České republiky za popularizaci vědy.

Velký sál, bez rezervace, vstupné 30,- Kč

 

Podrobnosti

Datum:
1. 10. 2020
Čas:
18:00
Rubrika Akce:

Během akcí se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny a Kulturního centra. V případě nepřístupnosti těchto internetových stránek zejména pro osoby se zdravotním postižením se pro podrobnější informace obraťte telefonicky na KC CHD tel.: 283 852 858, nebo si informace vyžádejte osobně na adrese Hrušovanské náměstí 253/5, 184 00 Praha-Dolní Chabry