Vyhodnocení literární soutěže

 

 

V rámci Dne otevřených dveří knihovny jsme 4. října také odměňovali autory nejlepších děl, přihlášených do literární soutěže na téma „Po stopách…“. Na prvním místě zabodoval fanoušek foglarovek Lukáš Tilsch s 1. dílem příběhu „Po stopách Tleskačových“. Doufáme, že se brzy dozvíme z dalšího dílu, jak to bylo dál! Na druhém místě jsme se s povídkou „Po stopách pádu Konstantinopole“ vypravili do dávné historie s Jáchymem Zimou a na třetím se umístil deník „Barevný den“, společná práce Adélky Procházkové a Elišky Plívové. Všechny děti obdržely dárkové poukazy do knihkupectví a malou sladkost.

V následujících dnech po vyhlašování se do knihovny dodatečně dostavily obě autorky společného příspěvku ze třetího místa, kamarádky Adélka a Eliška, která se bohužel nemohla vyhlašování zúčastnit.

A pro své odměny za čtvrté místo si přišly také opožděně Lucka Veselá (Komiks Nalezenec a Teplo) a Ema Nájemníková (Komiksové vtipy Packa a sněhulák).

Radost nám udělal i vítěz soutěže Lukáš, který se přišel pochlubit, co pěkného si za vyhrané poukázky v knihkupectví vybral. A titul nás opravdu nepřekvapil…

Budoucím spisovatelům gratulujeme a těšíme se na vaše další příspěvky v jiných soutěžích.