Tip na výstavu

MĚSTO JAKO PŘÍZRAK / Pražské inspirace Jaroslava Foglara 3. 9. 2021 – 4. 9. 2022

V souvislosti s letošním Rokem Jaroslava Foglara v naší knihovně si dovolujeme upozornit na zajímavou výstavu, která se koná v Muzeu města Prahy – v Domě U Zlatého prstenu v Týnské ulici. Je určena milovníkům foglarovek všech věkových skupin, ale zážitek literárního mystického města zprostředkuje projekt i těm nejmladším, kteří se s jeho knihami zatím nesetkali. Tajuplná atmosféra, podkreslená působivými zvukovými a světelnými efekty, nenechá nikoho na pochybách, že se octl ve Stínadlech, a očekává, odkud se vyřítí vontská parta. Při toulkách podzimní nebo adventní Prahou si návštěvu unikátních sklepních prostor goticko-renesančního domu nenechte ujít.

Knihovna děkuje Muzeu města Prahy za poskytnutí tří volných rodinných vstupenek na výstavu. Ty obdrží výherci Memoriálu Jana Tleskače, který se v knihovně koná letos v listopadu.

Více informací a fotografií k výstavě: https://www.muzeumprahy.cz/vystavy-a-akce/2021-10-29-00-00-mesto-jako-prizrak-prazske-inspirace-jaroslava-foglara

Doprovodné programy MMP k výstavě MĚSTO JAKO PŘÍZRAK / Pražské inspirace Jaroslava Foglara:

Muzeum města Prahy spouští od 2. listopadu 2021 venkovní hru pro všechny příznivce foglarovek, Stínadel a Rychlých šípů. Hra s příznačným názvem Stínadla, určená pro rodiny i jednotlivce, provede hráče po 17 místech Prahy, na kterých je bude čekat vždy jeden úkol. Venkovní hra je připravena jako součást doprovodných programů k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara, která se koná v Domě U Zlatého prstenu. Přímo ve výstavě si pak návštěvníci budou moci zahrát další hru nazvanou Tajemná Stínadla.

Venkovní hra Stínadla

Hráči hledají podle slepé mapy Stínadel 17 míst, na kterých plní 17 úkolů. Cílem je získat 17 unikátních stínadelských pamětních karet a vyluštit závěrečnou tajenku. Plnění úkolů si lze rozvrhnout do několika procházek městem.

Hru je třeba dokončit do 31. března 2022. Od dubna 2022 se mohou návštěvníci těšit na pokračování s novou trasou ve Stínadlech. Mapa/hrací plán bude k zakoupení v pokladně v Domě U Zlatého prstenu za 50 Kč.

 

Tajemná Stínadla

Sada karet provede účastníky prostřednictvím různých úkolů výstavou Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Cílem je sestavit zprávu a získat odměnu. Hra má varianty pro mladší i starší děti, pro organizované skupiny a je i podkladem pro lektorský program Pátrači ve výstavě pro školní skupiny. Pátrat je možné po celou dobu konání výstavy, která potrvá do 4. září 2022.

Nezdolní pátrači mohou na program navázat venkovní hrou s názvem Stínadla. Karty budou k vyzvednutí v pokladně v Domě U Zlatého prstenu.