Erik Tabery

Opuštěná společnost

 

Autor Erik Tabery je jedním z nejchytřejších současných novinářů. Je šéfredaktorem časopisu Respekt, píše zejména politické komentáře a analýzy. Napsal také několik vysoce oceňovaných knih (Vládneme, nerušit! nebo Hledá se prezident).

Kniha (esej) Opuštěná společnost vypráví o důležitých událostech od vzniku Československé republiky v roce 1918 až do současnosti, ale takovým způsobem, že se člověk nemůže od knihy odtrhnout. Vypráví o době, kterou žijeme, o událostech, které jsme prožili, které jsme už skoro zapomněli a kterým jsme často nerozuměli, i o těch, ze kterých jsme se bohužel nepoučili. Je to jako politická detektivka s poučením. Nádhera.   

Dovede srozumitelně, jasně a logicky vysvětlit podstatu věcí, příčiny událostí, ukazuje, jak oddělit pravdu od lži, a objasňuje, co je dobré a co zlé.

Objasňuje na příkladech např. co je podstatou a cílem populismu, jak ho rozeznat, objasňuje konspirační teorie, vliv sociálních sítí. Vysvětluje, jak důležitá je ve svobodné společnosti pravda. (viz Čapkova Modlitba za pravdu). Doporučuji! Určitě si ji přečtěte, u nás četla celá rodina!