Amy Harmon

Vítr to ví

 

Je libo trochu romantiky? Nečeká vás přeslazený příběh, ale román s drobným prvkem fantasy. Hlavní hrdinka se totiž vrátí v čase a prožije svůj příběh v době, kdy byl její dědeček malým chlapcem. V roce 1921, kdy je Irsko nebezpečné místo. Po konci války se tam chystá bitva za nezávislost a lidské životy jsou v ohrožení.

Text je rozdělen na deníkové vzpomínky dvou hlavních hrdinů. Každá kapitola je poeticky uvedena úryvkem z básně irského básníka W. B. Yeatse. Kniha je dlouhá tak akorát, děj není zbytečně protahován a je uzavřen. Pro příznivce série s podobnou tématikou „Cizinka“ je takovou lahodnou jednohubkou. Text neobsahuje víc než dva tři překlepy, což je v dnešní době téměř rarita. Bude se chtít Anne vrátit zpět do současnosti a podaří se jí to? Jen vítr to ví… A vy po přečtení, které doporučuji, budete vědět také.   

„Kdyby všichni muži milovali své manželky tak, jako já miluji Anne, byli bychom k ničemu. Nebo by možná na světě panoval mír. Možná by skončily všechny války a sváry ustaly, protože bychom se v životě soustředili na to, jak milovat a být milováni.“