Vernisáž V+W

 

 

Vernisáží 10. června 2021 začala výstava Voscovek a Wherrick volají Prahu! z dílny projektu Národního muzea Nový fonograf. Premiérově právě u nás v Dolních Chabrech. Pozvaní hosté si průběžně procházeli všechna patra kulturního centra. Nechyběl mezi nimi ani bývalý ředitel Národní knihovny Martin Kocanda, který nás potěšil milými slovy obdivu k prostorám bývalého Stejskalova statku, dnes Chaberského dvora. 

Za účasti autorů Filipa Šíra a Martina Mejzra, mistra zvuku Mariana Schüllera a dalších spolupracovníků se na otevřeném prostranství Chaberského dvora nadšeně komunikovalo a poslouchalo unikátní zvukové nahrávky Jiřího Voskovce a Jana Wericha z jejich exilového pobytu za 2. světové války v Americe.

První série výstavních panelů byla rozmístěna ve venkovním prostoru jednorázově, druhou sérii budou moci návštěvníci KC navštívit v 1. patře až do konce srpna. Výstava uvnitř je interaktivní, mobily tedy s sebou! Každý panel obsahuje QR kód, po jehož naskenování se návštěvník může zaposlouchat do související nahrávky. Sluchátka k poslechu jako dárek věnovali autoři výstavy, k vyzvednutí na vyžádání v knihovně. Těšíme se na vás!